Sıkça Sorulan Sorular

Yükleyemezsiniz, uygulamamızda kişi yalnızca kendi adına olan bir banka hesabından para yükleyebilir farklı ödeme hizmetlerinden yapılan gönderimler iade edilmektedir.

Mobil uygulama içerisinde veya https://parazula.erpapay.com/ üzerinden hesabınıza giriş yaparak Profil > İşlem Geçmişim alanından ya da Ana sayfada bulunan Hesap Hareketleri alanından Hesap içi hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Para giriş-çıkışlarınıza ve diğer işlemlerinize tarih aralığı belirleyerek geçmiş dönem işlemlerinize de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dekont ikonuna tıklayarak işlem dekontlarını görüntüleyebilir, Dekont linkini kopyalayarak paylaşabilirsiniz.

Mesai Saatlerine takılmadan Parazula Cüzdan hesapları arasında 7/24 hızlı para transferini gerçekleştirdiğiniz işlem kolaylığı sağlayan bir uygulamadır. Kolay arayüzü sayesinde işlemlerinizi düşük işlem ücreti ile gerçekleştirebilirsiniz. Merkez Bankası lisans güvencesi sayesinde güvenilirliğini arttıran bir uygulamadır.

Giriş yapma işlemini gerçekleştirdikten sonra, Para Gönder butonuna tıklayınız. Açılan pencerede yapmak istediğiniz işlemi seçerek Transfer , Para çekme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş yapma işlemini gerçekleştirdikten sonra, Ödeme Yap butonuna tıklayarak, Parazula Numarası ile kolay bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Parazula Cüzdanınıza para yüklemek için size ait olan herhangi bir banka hesabınızdan istediğiniz tutar kadar Havale ya da EFT yapmanız gerekmektedir. (Cüzdanın aktive olması için bu tutarın minimum 25 TL olması gerekmektedir.) Havale ya da EFT yaparken banka hesabınızın açıklama kısmına Parazula Cüzdan numaranızı ve alıcı hesap adı kısmına Erpa Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. yazmanız gerekmektedir. Yüklemek istediğiniz bankanın iban bilgisine Para Yükle butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uygulamamız Kişi yanlızca kendi bankasından para yükleyebilir mantığı ile çalışmaktadır gönderdiğinizde TC nizi tanıyarak cüzdanınıza yüklenebilir yükleme gerçekleşmez ise destek@parazula.com adresine dekontunuzla birlikte kendinizi tanıtır mail atmanız yeterli olacaktır.

Evet bulunabilir, hesap hareketlerinin yoğunluğundan ya da ilk yatırımlarınızın dikkat çekmesi durumunda sizden belge talebi istenebilir. Bu belgeler iade taleplerinde de geçerlidir.

Ana ekranda Para İste butonuna tıklayınız ve açılan pencerede cep telefonu alanında rehberinizden ya da Parazula Numarası yazan alandan Parazula no. yazarak dilediğiniz kişiden para isteyebilirsiniz

Hayır, bir TCKN ile en fazla 1 adet hesap açabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerimizi 0850 455 05 15 arayarak ya da destek@parazula.com adresimize e-devletten barkotlu İkametgah belgesi kimliğinizin arkalı önlü resmini ve adınıza kayıtlı bir ibanı uygulamamızda kayıtlı mail adresinizden mail atarak tutar iadenizi talep edebilirsiniz.

Mobil uygulama veya web sitemiz üzerinden giriş yaptıktan sonra Hesabım alanından ayarlar butonuna tıkladığınızda Şifre Değiştir diyerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Cep telefonu ve Mail adresi değişikliğini Çağrı merkezimiz aracılığıyla değiştirebilirsiniz. destek@parazula.com mail atarak talepte bulunabilirsiniz. Telefon ve mail adresleri değişimi mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz mesai saatleri 09:00 ile 18:00 arasıdır.

Ana ekranda Gönder butonuna tıklayınız, açılan pencerede Kendi Banka Hesabıma giriniz bu alanda banka kaydınız varsa bankanıza tıklayarak çekmek istediğiniz tutarı girerek para çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hayır, 6493 sayılı kanun gereğince Elektronik Para Kuruluşları kredi verme ve vadeli hesap işlemleri yapamamaktadır.

Giriş yapma işlemini gerçekleştirdikten sonra, alt menüde yer alan bekleyen işlemler alanına girilip para isteği gelip gelmediği kontrol edilir. Ardından gelen bildirime tıklanarak İşlem Özeti'nde paranın kimden istendiği ne kadar istendiği bilgisine ulaşılır. Sms ile bilgi verilir ve onaylanması durumunda alıcı tarafın cüzdanına tutar yansıtılır.

Hayır yatıramazsınız, güvenlik sebebiyle ATM kartsız para yatırımları kabul edilmemektedir.

Uygulama içerisinde TCKN onayını yapıp kendi adınıza ait bir banka hesabından tek seferde minimum 25 TL yatırarak hesabınızı onaylı hale getirebilirsiniz.

Şifremi Unuttum alanına tıkladıktan sonra GSM Numaranızı girmeniz istenir. Ardından doğrulama kodunu onaylandıktan sonra Yeni Şifre Belirleme ekranı önünüze gelecektir. Yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Parazula dijital cüzdanlar arasında yapılacak transfer işlemleri 7/24 çalışma mantığı içerisinde anlık olarak gerçekleşir.

Hayır yükleyemezsiniz, Parazula cüzdan hesabına kişi yalnızca kendi banka hesabından para yükleme gerçekleştirebilir.

Parazula Mobil uygulaması sadece Android ve iOS işletim sistemini destekleyen cep telefonlarında kullanılabilir. Android aygıtlarındaki Play Store’a girerek, İOS aygıtlarında ise App Store’e girerek Parazula Mobil Uygulamasını ücretsiz bir şekilde cep telefonunuza indirebilirsiniz. Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.erpawallet.app App Store: https://apps.apple.com/tr/app/erpawallet/id1562322741?l=tr

Açamazsınız, bireysel cüzdanlar kişilerin TC onayı ile açılmaktadır ve yalnızca o kişi kullanabilir . Farklı kişi kullanım tespitimizde içerde Tutarı ne olursa olsun bloke edilecek tutar cüzdanda kalacaktır.

7/24 çalışma mantığı içerisinde bankanızdan Parazula cüzdanınıza para yatırabilirsiniz. Yapmış olduğunuz transfer maksimum 6 dakika içinde cüzdanınıza yansır. ( İşlem süreleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir: İş Bankası ve Yapıkredi Bankası 2 dk ; Vakıfbank ve Garanti Bankası 4 dk ; Ziraat Bankası 6 dk )

Bu gibi durumlarda iki sebepten paranız cüzdanınıza yüklenmemiştir : 1.Para gönderirken Açıklama kısmına Parazula numaranızı yazmamış olabilirsiniz. 2. Banka kaynaklı web servis hatası olabilir. Her iki durumda 0850 455 05 15 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya destek@parazula.com adresine Parazula numaranızla beraber dekontunuzu ekleyerek veya hangi bankaya ne kadar tutar gönderdiğinizi yazarak yardım alabilirsiniz.

Hayır kullanamazsınız, Parazula da hesap onayı yanlızca kişinin kendi banka hesabında tutar gönderimi ile gerçekleşmektedir, Hesap onayı gerçekleşmeyen cüzdan kullanılamaz.

Hesap onaylanamayan kişilere gelen transfer tutarı kişi beyanı ve kimlik bilgilerini gönderdiği takdirde transferi gönderen kişiye iade edilecektir (Tutar yalnızca transfer eden kişiye iade edilir.). Hesabı açan kişi cüzdanındaki telefon numarası, e-posta adresi ve diğer tüm bilgileri doğru girmiş ise tarafımızca istenecek belgeleri göndermesi durumunda incelenerek tutar iadesi gerçekleştirilir.

İşlemi iptal edemezsiniz, Parazula içerisinde kişiler arası yapılan transferlerden yalnızca yapan kişi sorumludur. Parazula olarak bu işlemlere müdahil değiliz.

Yüklenemez. Yalnızca kendi adınıza kayıtlı bir banka hesabından para yatırabilirsiniz. Eğer başka birisi Parazula hesabınıza para yüklemek istiyorsa, o kişiden Parazula hesabı açmasını ve size Parazula hesabından transfer yapmasını isteyebilirsiniz.

Parazula olarak 6493 sayılı yasa çerçevesinde kurulan bir elektronik para kuruluşuyuz. Yasa kapsamında hesap sahibinin gerçekten siz olduğundan emin olmalıyız. Kişisel bilgileriniz Parazula tarafından yüksek güvenlikli bir şekilde korunur ve KVKK kapsamında kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.

Parazula Sık Sorulan Sorular